کمد دیواری های ریلی,کمد دیواری با در ریلی,کمد دیواری های مدرن ریلی

مزایا و معایب کمد دیواری های ریلی

  • 1400/10/1
  • 6165 نفر
مهمترین نکته در مورد کمد دیواری های ریلی، میزان فضای مدنظر کمد است که از اتاق باقی می ماند. این نکته، در نحوه تقسیم بندی کمد، عمق و ارتفاع آن، نحوه و مکانیزم باز و بسته شدن در کمد (ریلی و یا لولایی بودن و یا فاقد درب بودن) کمد تاثیر زیادی دارد.

کمد دیواری با در ریلی

 در بیشتر اتاق خواب ها از کمد های بدون درب یا اصطلاحا کلوزت استفاده می کنند ولی برخی افراد ترجیح می دهند که وسایل درون کمد در معرض دید نباشد به همین خاطر از درب های ریلی و یا کمد دیواری ریلی استفاده می کنند، بخش داخلی کمد دیواری ریلی می تواند طرح های بسیاری داشته باشد که به نیاز کارفرما بستگی دارد به عنوان مثال بخش داخلی این نوع کمد ها می تواند به کمد ها و قفسه های کوچکتر تقسیم شوند و به مکان مناسبی برای قرار دادن لباس ها و یا کتاب هایتان تبدیل شود.

شما می توانید با توجه به ابعاد فضای مورد نظرتان این طرح ها را سفارش دهید. 

 کمد دیواری ریلی گزینه بسیار مناسبی برای فضاهای کوچک می باشد. در فضا های کوچک اگر قصد قرار دادن تخت خواب را داشته باشید مطمئنا درب های باز شو معمولی کمد دیواری با تخت خواب تداخل خواهد داشت. درب های ریلی به دلیل اینکه در داخل چهارچوب خود کمد، حرکت می کنند نیاز به فضای خالی زیادی در مقابل آن ها ندارند. برخی از افراد به دلیل اینکه یراق مناسبی در کمد دیواری های بازاری و آماده استفاده نمی شود خاطره خوشی از این کمد ها ندارند.

کمد دیواری ریلی باید یراق مناسب داشته باشد.

مشخصات کمد دیواری ریلی

دو نوع ریل برای این نوع کمد ها در بازار وجود دارد ریل 30 کیلویی و ریل 80 کیلویی که عمدتا در کمد های بازاری از ریل 30 کیلویی استفاده می شود در صورتی که ریل مناسب برای کمد ریلی، ریل 80 کیلویی می باشد. تحمل وزن این یراق بسیار بالا می باشد و اگر از این نوع استفاده شود شما به راحتی و با اشاره یک انگشت می توانید درب را حرکت دهید.

در کمد دیواری ریلی، یراق آلات بسیار اهمیت دارد. متاسفانه در بازار یراق های چینی متعددی وجود دارد.

مزایا و معایب کمد دیواری های ریلی را به طور کامل برایتان شرح می دهیم......

مزایای  کمد دیواری های ریلی

کمد دیواری های ریلی (فضای کمتری لازم دارد)

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب کمد دیواری کشویی این است که فضای کمتری برای آن احتیاج است و این مزیت برای خانه های کوچک آپارتمانی بسیار حیاتی است. به علت این که درب های آن به سمت بیرون باز نمی شوند، برای مکان های باریک مانند راهروها هم بسیار کاربرد دارند.

کمد دیواری های ریلی (صدای اضافی ندارد)

درب های لولایی در هنگام باز شدن صدایی ایجاد می کنند که ممکن است آزار دهنده باشد ولی درب های کشویی این طور نیستند. این درب ها به آرامی بر روی ریل ها باز و بسته می شوند و هیچ گونه صدایی تولید نمی کنند. البته این مساله به کیفیت ریل به کار گذاشته هم ارتباط دارد و اگر از ریل های بی کیفیت استفاده شود، به احتمال زیاد هنگام باز شدن صدایی تولید خواهد، کرد ولی باز هم از درب های لولایی صدای کمتری تولید خواهد کرد.

کمد دیواری های ریلی (پرکاربرد و عامه پسند است)

کمد دیواری کشویی را می توان در هر نوع سبک دکوراسیونی مانند کلاسیک و مدرن استفاده کرد. در واقع این کمدها به سبک دکوراسیون خاصی وابسته نیستند. برای ساخت درب این کمدها می توان از هر نوع جنسی مانند چوب، ام دی اف، شیشه و آینه استفاده کرد.

معایب کمد دیواری های ریلی

کمد دیواری های ریلی (نیاز به تمیز کردم مداوم دارند)

یکی از مشکلات کمد کشویی این است که باید به طور مداوم ریل های آن را تمیز کنیم، چون به مرور گرد و غبار داخل آن جمع شده و کارکرد آن را به مشکل می اندازد. در صورت کثیف شدن ریل ها، درب ها هنگام باز و بسته شدن صدا خواهند داد و به احتمال زیاد گیر خواهد کرد.

کمد دیواری های ریلی (درب ها کامل باز نمیشوند)

 یکی دیگر از مشکلات درب های ریلی باز نشدن کامل آنها است و نمی توان از فضای کلی داخل کمد به طور همزمان استفاده کرد. در صورت باز کردن کامل درب، فقط نصف کمد قابل مشاهده است و نصف دیگر در پشت درب باقی می ماند.

کمد دیواری های ریلی (فقط در فضاهای مستطیل قابل نصب هستند)

به علت این که درب های کمد در مسیر افقی باز و بسته می شوند، فقط در مکان هایی که به صورت مستطیل هستند نصب می شوند و در محل های شیب دار، امکان نصب آن وجود ندارد.

کمد دیواری های ریلی (قیمت تمام شده کمد دیواری کشویی زیاد است)

لوازم مورد استفاده در کمد دیواری کشویی قیمت بالایی دارند و این مساله باعث می شود، که قیمت نهایی این کمدها کمی گران تر از کمدهای لولایی باشد. البته کیفیت لوازم استفاده شده در ساخت کمد نیز تاثیر زیادی بر قیمت می گذارند ولی نباید به خاطر هزینه ی کمتر لوازم بی کیفیت استفاده شود.

روش محاسبه قیمت انواع کمد دیواری مثل : کمد ریلی,کمد بازشو,کمد بدون بدنه در تهران

آموزش محاسبه قیمت کمد ریلی,کمد بازشو,کمد بدون بدنه کار بسیار ساده ای میباشد که ما دراین پست با توضیحاتی بسیار کم روش آن را به شما آموزش میدهیم.

کمد دیواری ریلی بهتر است یا کمد بازشو؟

انتخاب کمد ریلی یا کمد بازشو به فضای موجود شما بستگی دارد در صورتی که شما فضایی کوچک داشته باشید و تصمیم به قرار دادن تخت داخل اتاق را داشته باشید بایستی از کمد دیواری با درب ریلی استفاده نمایید تا فضای شما به بهترین شکل ممکن چیده شود.

آموزش محاسبه قیمت کمد ریلی در تهران

برای محاسبه قیمت کمد دیواری روش محاسبه بسیار آسان است : ابتدا طول ضربدرعرض میشود و عدد حاصل مقداری مشخص بدست میاید سپس ضربدر۱۰ درصد میشود و عدد بدست آمده را با عدد قبلی جمع نموده و عدد نهایی را تشکیل میدهد.

در صورتی که محاسبه قیمت برایتان سخت است با کارشناسان ما در تهران تماس حاصل نمایید. 

آموزش محاسبه قیمت کمد ریلی بدون بدنه در تهران

روش محاسبه کمد ریلی بدون بدنه در بخشی مشابه دو روش بالا است با این تفاوت که قیمت آن بسیار پایینتر میباشد و طبقه بندی آن بصورت افقی محاسبه قیمت خواهد داشت.

آموزش محاسبه قیمت کمد بازشو در تهران

روش محاسبه کمد ریلی هم مشابه کمد بازشو است اما با این تفاوت که فقط قیمت محاسباتی آن متفاوت است.

رنگ کمد دیواری,رنگ کمد دیواری اتاق خواب کودک,کمد دیواری تک رنگ,رنگ کمد دیواری لباس
  • 1398/9/27
  • 17015 نفر

رنگ کمد دیواری

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برای نقاشی کمد دیواری چه رنگی مناسب است؟شما می‌توانید با انتخاب دقیق رنگ کمد دیواری و نوع آن رنگ، کارایی این فضا را افزایش دهید و با آن سبک و سیاق کلی اتاق را بهبود بخشید.
اطلاعات بیشتر
کمد دیواری PVC,مزایای کمد PVC,معایب کمد PVC,قیمت کمد دیواری PVC
  • 1398/11/12
  • 10727 نفر

کمد دیواری PVC

متریال پی‌وی‌سی، به نوعی لایه‌ی پلاستیکی فشرده گفته می‌شود که در ساخت کابینت، کابینت حمامی، کمد دیواری و …کاربرد دارد. از آنجا که پی‌وی‌سی، لایه‌ای پلاستیکی است، کابینت و کمد پی‌وی‌سی، ضد آب و ضد رطوبت می باشد.
اطلاعات بیشتر
ویژگی های کمد دیواری مناسب,کمد دیواری,کمد ریلی,کمد دیواری مناسب,انواع کمد دیواری
  • 1398/12/19
  • 10056 نفر

ویژگی های یک کمد دیواری مناسب

کمد دیواری یکی از انواع مدل های کمد می باشد که با توجه به مدل آن و فضای کمی که اشغال کرده است از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. به خاطر همین ویژگی ای که دارد، به خصوص برای خانه هایی با متراژ پایین که وسایل و لوازم زیادی دارند، بسیار پر کاربرد می باشد.در این مقاله سعی شده به ویژگی های یک کمد دیواری مناسب پرداخته شود.
اطلاعات بیشتر
کمد دیواری آکاردئونی,کمد دیواری با درب آکاردئونی,قیمت کمد دیواری آکاردئونی,ویژگی های کمد دیواری آکاردئونی
  • 1398/12/26
  • 9035 نفر

کمد دیواری آکاردئونی چیست؟

طراحی کمدهای مناسب با بیشترین فضای کاربردی، برای تمامی خانه ها به خصوص منازل کوچک، امری ضروری می باشد که با سازمان دهی و چینش مناسب وسایل، از کمترین فضا بیشترین استفاده را داشته باشیم. طراحی درب آکاردئونی، از ویژگی های بارز این مدل کمد دیواری به حساب می آید.درب های آکاردئونی به دو صورت یک طرفه و دو طرفه اجرا می گردند.
اطلاعات بیشتر