طراحی میز تلویزیون,ساخت میز تلویزیون,میز تلویزیون چوبی

چگونگی ساخت میز تلویزیون

  • 1397/8/14
  • 21829 نفر
تلویزیون در هر کجای خانه که باشد یکی از کانون‌های اصلی توجه اعضای خانواده و میهمانان است. غالباً نحوه چیدمان دکور و مبلمان در خانه بر اساس محل قرارگیری تلوزیون انجام می‌شود

میز تلویزیون 

تلویزیون در هر کجای خانه که باشد یکی از کانون‌های اصلی توجه اعضای خانواده و میهمانان است. غالباً نحوه چیدمان دکور و مبلمان در خانه بر اساس محل قرارگیری تلوزیون انجام می‌شود، بنابراین طراحی، ابعاد، مدل و رنگ میز تلویزیون می‌تواند نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه ایفا کند. در ادامه به دو روش ساده برای ساخت میز تلویزیون چوبی در خانه می‌پردازیم.

نقشه و طریقه ساخت دو میز ال سی دی ام دی اف چوبی با کمترین هزینه

نقشه ساخت میز تلویزیون

پیش از شروع در نظر داشته باشید که می‌توانید ابعاد مشخص شده در نقشه را به دلخواه یا بر اساس ارتفاع و عرض میز تلویزیون فعلی خود تغییر دهید، اما حتماً ارتفاع مناسب را در نظر بگیرید تا بعدها هنگام تماشای تلویزیون دچار مشکل گردن درد نشوید.
تنها متریال‌های استفاده شده در ساخت این میز، چوب، پیچ و میخ بوده. البته شما می‌توانید در صورت استفاده از نئوپان یا mdf با استفاده از تکنیک‌های پتینه‌کاری بافت، نمای چوبی زیبایی به میز بدهید.
نقشه میز به این‌صورت است. محلی که برای قراگیری میز در نظر گرفتید را اندازه بگیرید و نقشه‌ای مانند این، با ابعاد موردنظر خود رسم کنید.
 
گام اول: از پایه‌ها شروع می‌کنیم
ابتدا باید برای هر طرف، پایه جلو را به پایه عقب وصل کنیم. در این حالت با اضافه کردن دو پایه به قطعه‌ای که پایه‌ها را بهم متصل می‌کند شکل U برعکس را خواهیم داشت. این کار را برای سمت دیگر هم تکرار می‌کنیم.

گام دوم: متصل کردن سمت چپ و راست بهم
در این مرحله برای اتصال پایه‌های دو سمت و ایجاد یک چارچوب اولیه برای میز تلوزیون، از ردیف بالایی شروع می‌کنیم و یک تخته با ابعاد ۲×۲ را به پایه‌ها متصل می‌کنیم. این تخته همچنین برای ساپورت، بالاترین لایه میز تلوزیون یعنی همان قسمتی که تلوزیون روی آن قرار می‌گیرد نیز کاربرد دارد.

گام سوم: اتصال قفسه‌ها
قفسه‌ها (ردیف وسط و پایین) به عنوان کمک برای ثبات ساختار میز و تحمل وزن و همچنین محلی برای نگهداری وسایل استفاده می‌شوند. ارتفاع این ردیف‌ها کاملاً به نظر شما بستگی دارد.
پس از اینکه ارتفاع را مشخص کردید، درست مانند گام دوم با استفاده از یک تخته ۲×۲ پایه‌های سمت چپ و راست را بهم متصل کنید. برای اتصال قفسه‌ها به پایه می‌توانید از میخ یا پیچ استفاده کنید. اگر از mdf برای ساخت میز تلویزیون استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم از برچسب‌های پولکی مخصوص برای پوشاندن محل پیچ یا میخ استفاده کنید تا کاری تمیز و یک دست داشته باشید. به این ترتیب ردیف وسط و پایین را نیز ایجاد کردیم.

قفسه میز تلویزیون

گام چهارم: ساختار کناری میز
برای تحمل وزن و همچنین محکم بودن چارچوب میز، در کنار تخته‌ای که برای ردیف سوم استفاده شد مانند گام اول بین پایه‌های جلو و عقب از یه قطعه  با ابعاد ۲×۴ استفاده می‌کنیم و ان‌ها را بهم وصل می‌کنیم. همچنین می‌توان از دو چوب با همین ابعاد و ارتفاعی به اندازه ارتفاع دو قفسه استفاده و بصورت ضربدری آن‌ها را در دو طرف میز نصب کرد.
 
گام پنجم: نصب لایه رویی
قرار دادن لایه رویی یا بالاترین ردیف یا همان ردیفی که تلویزیون روی آن قرار می‌گیرد کار بسیار ساده‌ایست. لایه رویی بیشترین عرض را نسبت به سایر قسمت‌ها دارد البته بسته به نظر شما، می‌تواند عرض آن مشابه دیگر قسمت‌ها باشد. اما همانطور که در تصویر می‌بینید در طرح انتخاب شده توسط ما لایه رویی میز تلویزیون از سمت چپ و راست دارای عرض بیشتری است.
مطمئن شوید که لایه رویی به خوبی به تخته‌ای که در گام دوم برای اتصال پایه‌ها استفاده کردیم، پیچ شده باشد.

گام ششم: رنگ آمیزی و نصب
بسته به اینکه از چه متریالی برای ساخت میز تلویزیون استفاده کرده باشید می‌توانید آن را سنباده‌کشی کرده، رنگ کنید یا روغن جلا بزنید. پس از خشک شدن می‌توانید میز را به محل موردنظر انتقال دهید.

ساخت میز تلویزیون بسیار ساده

اما نحوه ساخت میز تلوزیون بعدی که شرح داده خواهد شد بسیار آسان است و نتیجه کار یک میز مینیمال و زیبا خواهد بود که می‌توانید به راحتی نحوه چیدمان آن را تغییر داده و طرح‌های جدیدتری داشته باشید. برای ساخت این میز تنها از چند قطعه چوب و بلوک‌های سیمانی استفاده می‌شود بدون استقاده از هیچ میخ و پیچی.

برای ساخت یک میز مانند آنچه در تصویر مشاهده می‎کنید از سه قطعه چوب به عرض ۴۰cm و طول‌های ۱۶۰، ۱۲۰ و ۸۰ سانتی‌متر استفاده شده است، ابعاد تخته‌ها را می‌توانید به دلخواه خود تغییر دهید. ۶ بلوکه سیمانی با ابعاد ۱۲x40x20 نیز به عنوان پایه استفاده شده و از اسپری رنگ متالیک برای رنگ‌آمیزی بلوک‌های سیمانی.
گام اول اجرای این طرح برش چوب‌ها و سنباده‌کشی گوشه‌های آن است. در صورتی که نیاز است می‌توانید چوب را رنگ‌آمیزی کنید.
پیدا کردن بلوک سیمانی با ابعاد موردنظر شما احتمالاً خیلی سخت خواهد بود، می‌توانید از بلوک‌های فوق‌سبک پرلیتی استفاده کنید که کاملاً مشابه بلوک‌های سیمانی هستند اما با وزن کم‌تر و جنس متفاوت. این نوع بلوک‌ها قابلیت برش خوردن با اره خانگی را نیز دارند که کار سایزبندی را آسان می‌کنند. 
هنگام اره‌کشی گوشه‌های آن دچار خوردگی خواهد شد. به همین منظور از یک لایه سیمان برای ترمیم گوشه‌ها و همچنین پوشاندن سطح بلوک استفاده می‌کنیم. پس از اینکه لایه سیمان رویی خشک شد با اسپری رنگ بلوک‌ها را رنگ‌آمیزی می‌کنیم تا نمای کهنه‌ای داشته باشد.
حالا نوبت سر هم کردن قطعات است. به همین راحتی می‌توانید یک میز تلویزیون ساده داشته باشید و البته بنا به میل خود می‌توانید نحوه چیدمان آن را تغییر داده و یک کنج زیبا و دوست داشتنی در خانه خود ایجاد کنید.
در این ساختنی طرز ساخت یک میز تلویزیون با فریم آهنی و قفسه های چوبی را یاد می گیرید. این میز تلویزیون چند قفسه اضافی دارد که می توانید فیلم، کتاب، آلبوم موسیقی یا هر چیز دیگری را در آنها نگه دارید. علیرغم فضای زیادی که میز تلویزیون در اختیارتان میگذارد، خودش جای کمی می گیرد و تقریباً در هر فضایی جا میشود.
اگر می خواهید این میز تلویزیون را بسازید، باید به ابزار جوشکاری دسترسی داشته باشید. البته می توانید ساخت فریم فلزی را سفارش بدهید.
گام اول : وسایل و ابزار مورد نیاز

•    سه تخته چوبی به طول سه متر – از این 9 متر فقط 7.5 مترش استفاده میشود اما بهتر است بیشتر از نیازتان چوب بخرید. جنس چوب هم به سلیقه و بودجه تان بستگی دارد.
•    5 متر لوله فلزی مکعبی به ضخامت 2.5 سانتیمتر
•    16 عدد پایه L شکل (از این قطعه برای پوشاندن گوشه قفسه های بالایی استفاده می کنیم)
•    4 عدد پیچ M8 10 سانتیمتری (برای نصب تلویزیون)
•    20 عدد پیچ سنگین 10 سانتیمتری
•    اسپری رنگ مخصوص فلز
•    روغن جلا و پلی اورتان
•    کاغذ سنباده 100 و 400
•    پاک کننده برپایه استون
ابزار مورد نیاز
•    دریل و مته های 9 و 3 میلیمتری
•    اره فارسی بر (یا هر ابزار و روش دیگری که چوب را با زاویه 45 درجه ببرد)
•    سنباده
•    اره آهنبری
•    دستگاه جوشکاری
•    ماشین سنگ سنباده یا برس سیم
•    نوعی اهرم
گام دوم : طراحی میز تلویزیون
در تصاویر بالا می توانید طراحی میز تلویزیون و ابعاد آن را ببینید. اگر می خواهید طراحی میز را تغییر بدهید، حتماً کارتان را براساس اصول همین طرح پیش ببرید.

طراحی میز تلویزیون ساخت میز تلویزیون
گام سوم : فریم فلزی را بسازید
اگر میله فلزی تان اثر زنگ زدگی دارد یا فکر می کنید نیاز به تمیزکاری دارد، ابتدا آن را با برس سیمی یا ماشین سنگ سنباده تمیز کنید. وقتی میله شکل دلخواه تان را گرفت، با اره آهن بری آن را در ابعاد زیر ببرید.
میله فلزی 2.5 سانتیمتری (زرد)
•    پنج میله 7 اینچی
•    دو میله 35 اینچی
•    دو میله 47.5 اینچی
میله فلزی 2 سانتیمتری (قرمز)
•    دو میله 3.5 اینچی
•    دو میله 4 اینچی
•    دو میله 35 اینچی
•    یک میله 15 اینچی (هر دو سر این میله را زاویه دار ببرید)
•    دو میله 7 اینچی (هر دو سر این میله را زاویه دار ببرید)
بعد از اینکه همه قطعات را بریدید، با کمک طرح اصلی و تصاویر بالا آن را جوش بدهید. وقتی جوشکاری فریم را تمام کردید، یک پارچه را به تینر آغشته کنید و روی فریم را با آن تمیز کنید. بهتر است از روغن های مخصوص جوشکاری برای تمیز کردن فریم فلزی استفاده نکنید چون نشستن رنگ روی فلز را سخت می کنند.
در حین جوش دادن قطعات بهم سعی کنید فقط روی سه ضلع میله کار کنید. اگر نمی توانید با این روش اتصالات قوی ایجاد کنید، روی ضلعی که با چوب تماس دارد را خیلی کمتر جوشکاری کنید. در غیر این صورت چوب نمی تواند خوب و صاف روی فریم فلزی بشیند.
گام چهارم : قفسه ها را بسازید
تخته چوبی را بردارید و قطعات زیر را ببرید.
•    یک تخته 63 اینچی (این قسمت را از عریض ترین قسمت چوب ببرید و دو سرش را 45 درجه برش بزنید)
•    یک تخته 61.5 اینچی
•    دو تخته 20 اینچی (برش یک سر این تخته ها 45 درجه باشد)
•    یک تخته 9 اینچی
•    یک تخته 9.5 اینچی
•    چهار تخته 16 اینچی (این قسمت را از عریض ترین قسمت چوب ببرید و دو سرش را 45 درجه برش بزنید)
•    چهار تخته 10.5 اینچی (این قسمت را از عریض ترین قسمت چوب ببرید و دو سرش را 45 درجه برش بزنید)
بعد از اینکه همه تخته ها را بریدید، مونتاژ قفسه ها و قسمت چوبی میز تلویزیون شروع میشود. می توانید برای مونتاژ قفسه های کوچکتر از پایه L شکل استفاده کنید. در کل به 16 پایه نیاز داریم که روی هر گوشه قفسه های بالایی دوتا پایه قرار می گیرد. البته می توانید از روش های دیگر هم برای مونتاژ قفسه های میز تلویزیون استفاده کنید.
بعد از اینکه قفسه های بالایی را ساختید، قفسه های پایینی را مونتاژ کنید. برای مونتاژ این قفسه ها از پایه L شکل استفاده نشده اما شما می توانید از همان روش استفاده کنید.
گام پنجم : قفسه های چوبی را روغن کاری کنید
بعد از اینکه همه قسمت های چوبی میز تلویزیون را ساختید، آنها را با سنباده 60 تا 100 دانه سنباده بزنید. وقتی سنباده کاری تمام شد با یک دمنده یا دستمال روی چوب ها را تمیز کنید تا بتوانید به آنها روغن بزنید.
حالا روغن جلا را بردارید و همه جای قفسه های چوبی را با آن بپوشانید. یک شب صبر کنید تا روغن خوب خشک بشود. وقتی روغن خشک شد، یک لایه پلی اورتان روی قفسه ها بزنید و دو تا سه ساعت صبر کنید. روی پلی اورتان خشک شده را با کاغذ 400 دانه سنباده بزنید و با دستمال خیس آن را تمیز کنید. صبر کنید تا چوب خشک بشود و یک لایه دیگر پلی اورتان روی آن بزنید. یکبار دیگر روی این لایه را سنباده بزنید و باز یک لایه دیگر پلی اورتان روی آن بزنید. در مجموع باید سه لایه پلی اورتان به چوب بزنید و دوبار هم بین آنها را سنباده بزنید. قبل از هر لایه پلی اورتان مطمئن شوید که خاک اره ناشی از سنباده کاری را خوب تمیز کرده اید.
سنباده کاری بین لایه های پلی اورتان بهترین راه برای رسیدن به یک سطح صاف و بدون عیب است. در ضمن این روش تاحد زیادی چوب را در برابر آسیب های جزیی محافظت میکند.
گام ششم : میز تلویزیون را مونتاژ کنید
حالا باید میز تلویزیون را مونتاژ کنید و قفسه های چوبی را به فریم فلزی بچسبانید.
ابتدا باید محل نصب تلویزیون را آماده کنید. پشت اکثر ال سی دی ها چند سوراخ برای نصب روی دیوار و میز وجود دارد. فاصله عمودی و افقی بین این سوراخ ها را اندازه بگیرید. حالا به تعداد این سوراخ ها و با فاصله مناسب روی فریم فلزی را هم سوراخ کنید تا بتوانید تلویزیون را به آن وصل کنید.
حالا 12 سوراخ روی قسمت پایینی فریم فلزی و جایی که قفسه پایینی به آن وصل می شود، دریل کنید. این سوراخ ها باید کمی کوچکتر از پیچ های 10 سانتیمتری باشند. طوری که سر پیچ ها از پشت بیرون نزند و تقریباً با سطح میز تراز بشود.
فریم فلزی را روی قفسه پایینی میز تلویزیون بگذارید و جایش را تنظیم کنید. محل سوراخ ها روی قفسه چوبی را علامت بگذارید و فریم را از روی آن بردارید. با مته 3 میلیمتری سوراخ های اولیه را بزنید تا مطمئن شوید چوب ترک نمی خورد. حالا فریم را با پیچ های 10 سانتیمتری به قفسه پایینی وصل کنید. تعداد پیچ ها به ابعاد میز تلویزیون بستگی دارد (برای این ابعاد 12 پیچ کافی است).
نصب قفسه های بالایی میز کمی سخت است چون باید آنها را با هم تراز کنید. برای هر کدام از قفسه ها چهار پیچ کافی است. ابتدا سوراخ بالایی را روی فریم و خود قفسه دریل کنید و قفسه را از همان یک سوراخ به فریم وصل کنید. حالا قفسه کمی تکان میخورد و سپس خودش سرجای مناسب متوقف میشود. حالا می توانید محل دقیق سه سوراخ دیگر را هم علامت بزنید، سوراخ ها را دریل کنید و با پیچ قفسه ها را به فریم فلزی وصل کنید.

گام هفتم : تلویزیون را وصل کنید
برای اینکه وزن تلویزیون درست روی فریم پخش بشود و تلویزیون خوب بایستد، باید بین فریم و تلویزیون اسپیسر قرار بدهید. اسپیسرها باید از 2.5 سانتیمتر باشند و جنس آنها میتواند پلاستیک یا چوب باشد. البته طول اسپیسرها به ابعاد تلویزیون و سطحی که میز تلویزیون را روی آن می گذارید، بستگی دارد. اسپیسرها باید قدری بزرگ باشند که نگذارند تلویزیون خم بشود.
این اسپیسرها را بین تلویزیون و میز تلویزیون قرار بدهید و سپس پیچ های M8 را از فریم فلزی و سوراخ های پشت تلویزیون رد کنید.
حالا می توانید هم سیستم پخش و هم وسایل ریز و درشت تان را داخل این میز نگه دارید. خود میز جای کمی می گیرد اما فضای ذخیره سازی زیادی در اختیارتان قرار می دهد. می توانید بجای وصل کردن تلویزیون به فریم فلزی، تلویزیون را با پایه اش روی قفسه پایینی قرار بدهید. اینکار هم ساخت میز تلویزیون را ساده تر میکند و هم امکان جابجایی تلویزیون فراهم میشود.

کابینت آشپزخانه ,انواع کابینت آشپزخانه ,کابینت ام دی اف (MDF):,کابینت ملامینه,کابینت های گلاس,کابینت ممبران ,کابینت روکش چوب,کابینت چوبی,کابینت های فلزی ,کابینت های پی وی سی ,انتخاب کابینت,رنگ ام دی اف,رنگ کابینت
  • 1397/8/12
  • 30430 نفر

انواع کابینت آشپزخانه و نقش کابینت آشپزخانه در دکوراسیون منزل

کابینت ها عموما عناصری هستند که برای دکوراسیون آشپزخانه امری مهم و ضروری بوده و جلوه ای خاص به آن می بخشند. 09128017005 02155269712
اطلاعات بیشتر
طراحی میز تلویزیون,ساخت میز تلویزیون,میز تلویزیون چوبی
  • 1397/8/14
  • 21829 نفر

آموزش سه روش متفاوت برای ساخت میز تلویزیون

تلویزیون در هر کجای خانه که باشد یکی از کانون‌های اصلی توجه اعضای خانواده و میهمانان است. غالباً نحوه چیدمان دکور و مبلمان در خانه بر اساس محل قرارگیری تلوزیون انجام می‌شود. 09128017005 02155269712
اطلاعات بیشتر
کاربرد ام دی اف,کابینت ام دی اف,ام دی اف آشپزخانه,روش ساخت ام دی اف  ,خصوصیات  ام دی اف, مزایای ام دی اف,معایب ام دی اف,انواع ام دی اف,mdf,ام دی اف
  • 1397/8/15
  • 48427 نفر

ریز مشخصات انواع ام دی اف

انواع مختلف MDFها در دکوراسیون داخلی، کابینت، درب و پنجره، غرفه‌های نمایشگاهی، مبلمان، کف‌پوش‌ها، قفسه‌ها، پارتیشن‌ها، دیوارکوب‌ها، پوشش‌های سقف و موارد دیگر کاربرد دارد. 09128017005 02155269712
اطلاعات بیشتر
کابینت آشپزخانه هایگلاس,کابینت های گلاس,مزایا کابینت های گلاس, قیمت کابینت های گلاس,معایب کابینت های گلاس,کابینت پلی گلاس
  • 1397/8/19
  • 17299 نفر

تمام مشخصات،مزایا و معایب کابینت های گلاس

بدنه این نوع کابینت از جنس ورق‌های «های گلاس» ساخته شده. هایگلاس نوعی MDF است با این تفاوت که روی سطح آن یک لایه روکش پلکسی گلاس پوشانده شده است. 09128017005 02155269712
اطلاعات بیشتر