طراحی دکوراسیون داخلی با چوب,مزایای استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی,کابینت چوبی کلاسیک,دکوراسیون چوبی اتاق خواب

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

 • 1398/10/30
 • 7432 نفر
طراحی داخلی با چوب یکی از ایده های بی نظیر در کوراسیون منزل می باشد. در واقع این سبک، زیبایی متفاوت از سنگ و چوب را در محیط منزل عرضه می کند. چوب از عناصر طبیعی است و بافت سبکی دارد. خنثی بودن رنگ چوب باعث شده که به راحتی با سایر دکوراسیون هماهنگ شود.

طراحی داخلی با چوب یکی از ایده های بی نظیر در کوراسیون منزل می باشد. در واقع این سبک، زیبایی متفاوت از سنگ و چوب را در محیط منزل عرضه می کند. چوب از عناصر طبیعی است و بافت سبکی دارد. خنثی بودن رنگ چوب باعث شده که به راحتی با سایر دکوراسیون هماهنگ شود. اگر چوب در حالت طبیعی خود استفاده شود، تمام گره و بافت خود را به طرز متفاوتی نشان می دهد. این عناصر طبیعی و با کیفیت، فضایی در محیط منزل ایجاد می کنند که هیچ دکوراسیونی قدرت مقابله با آن را ندارد. از چوب می توانید در دکوراسیون های کلاسیک و مدرن برای پوشش دیوارها و کف و سقف استفاده کنید همچنین می توانید از شلف و باکس و وسایل تزیین چوبی مختلف برای زیباسازی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و از این طریق به جذابیت طراحی داخلی قسمت های مختلف منزل تان بیفزایید.
دیزاین چوبی را می توانید به همراه سایر رنگ های روشن به کار ببرید. این رنگ های روشن در کنار بافت چوبی بسیار زیبا جلوه می یابد. در نتیجه تندی و گرمی رنگ شاد با عنصری مانند چوب به تعدیل می رسد. چنین ترکیبی سبک طراحی منزل شما را بسیار منظم و جذاب نشان می دهد. طراحی چوبی، دست شما را برای اعمال هر تغییری باز گذاشته است. همین مسئله باعث می شود میزان خلاقیت شما در چیدمان منزل افزایش یابد. در صورت تمایل می توانید برای ایجاد فضایی بی نظیر در طراحی داخلی منزل خود در کنار چوب از گیاهان طبیعی نیز استفاده نمایید که در این صورت فضای منزل تان آرامش بخش و جذاب تر به نظر می رسد.

دکوراسیون داخلی منزل با چوب
چوب یکی از محبوب ترین مواد و مصالح ساختمانی است که علاوه بر استفاده ی تزئینی، در امر گرما و ایجاد فضایی مدرن نیز تاثیرگذار خواهد بود. در این قسمت، سه نمونه دکوراسیون داخلی منزل (دکور چوبی) برجسته ی چوبی به معرض نمایش درآمده است. کف تمام این خانه ها از چوب های جنگلی بسیار زیبایی ساخته شده است. علاوه بر این، مصنوعات چوبی نقش مهمی را در ساخت کابینت، دیوار، و حتی سقف خانه ایفا نموده اند. در راستای تحقق این امر می توان نتیجه گرفت که سبک و نمای این ساختمان ها بسیار زیبا، دوست داشتنی، و روشن است که توجه عموم را به خود جلب نموده است. چوب پتانسیل فوق العاده ایی برای زیباسازی منزل دارد. رنگ ها و طرح های خیره کننده چوب فضا و دکوراسیون شگفت انگیزی را در خانه شما ایجاد می کند.
علاوه بر وسایل چوبی مانند میز و کمد، طرح ها و ایده های بسیاری برای استفاده چوب در دکوراسیون داخلی منزل شما وجود دارد که به آن دکوراسیون چوبی می گویند.بخش های مختلف دکوراسیون چوبی شامل دکوراسیون چوبی روی دیوار، اتاق خواب، تزیینات چوبی منزل و اشپزخانه می باشد. علاوه بر پنل ها و وسایل چوبی حرفه ای برای دکوراسیون، می توان از وسایل تزئینی چوبی در منزل استفاده کرد. برخی از این تزئینات وسایل تزئینی آماده مانند قاب عکس ها و ساعت های چوبی و … هستند و نیازی به نصب به صورت حرفه ایی ندارند خود شما میتوانید با سلیقه خودتان و با توجه به طرح دکوراسیون چوبی منزلتان از تزئینات چوبی استفاده کنید. همچنین می توانید با تزئین کردن وسایل چوبی منزل مانند تخت خواب، قسمت هایی از مبلمان و یا پلکان چوبی منزل، طرح و جلوه ای زیبا به دکوراسیون منزلتان بدهید.

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

طراحی دکوراسیون چوبی بخش های مختلف منزل

1. دکوراسیون چوبی آشپزخانه
طرح و دکور آشپزخانه از مهم ترین بخش های تاثیر گذار روی دکوراسیون منزل می باشد. علاوه بر این زیبایی محیط آشپزخانه تاثیر مثبتی روی اعضای منزل مخصوصا خانم ها دارد. دکوراسیون چوبی آشپزخانه شامل همه بخش های آشپزخانه از جمله سقف، کف و کابینت ها است. هماهنگی رنگ در بخش های مختلف به زیبایی دکراسیون آشپزخانه کمک زیادی می کند. در زیر به مزیت های استفاده از چوب در دکوراسیون آشپزخانه اشاره می گردد:

 1. با دوام بودن و طول عمر بالای کابینت ها و وسایل چوبی در آشپزخانه و مقاومت در برابر رطوبت و فرسودگی
 2. ایجاد فضای گرم و دوستانه و همچنین بزرگ به نظر رسیدن آشپزخانه با دکوراسیون چوبی
 3.  تنوع زیاد و آزادی در انتخاب طرح دکوراسیون و کابینت آشپزخانه
 4.  کم هزینه بودن و عدم نیاز به مراقبت. دکوارسیون چوبی آشپزخانه فقط نیاز به تمیز کردن دارد و مراقبت نمی خواهد.

2. کابینت چوبی کلاسیک
کابینت ها از مهم ترین عناصر در آشپزخانه محسوب می شوند و به واسطه نوع کاربردی که دارند هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ دوام و مقاومت از اهمیت ویژه ای برخوردارند. اگر بخواهیم دقیق تر کابینت های چوبی را بررسی کنیم می توانیم به دو دسته کلاسیک و مدرن اشاره داشته باشیم. کابینت های کلاسیک دارای جزییات و تزیینات زیادی هستند و به همین دلیل توصیه ما به شما استفاده از این کابینت چوبی در آشپزخانه های بزرگ است.
اما به طور کلی باید این را در نظر داشته باشید که کابینت کلاسیک شما با سایر وسایل آشپزخانه هم خوانی لازم را داشته باشد. حتی طرح، نقش و رنگ دیوارها و کف پوش آشپزخانه به میزان زیادی می تواند کابینت ها را تحت تاثیر قرار داده و در صورت عدم هماهنگی از جلوه زیبای آن ها بکاهد. رنگ چوب این کابینت ها هم می تواند تیره و هم روشن باشد. این مسئله به میزان نور آشپزخانه شما بستگی دارد.

3. راه پله چوبی
اگر به دکوراسیون خانه های لوکس نگاهی بیندازید متوجه حضور چوب در طراحی راه پله داخلی و خارجی آنها می شوید. راه پله های چوبی زیبایی حیرت انگیزی به فضا می بخشند و فضا را گرم تر و صمیمی تر نشان می دهند.

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

4. استفاده از کفش پوش و پارکت
یکی دیگر از مواردی که می‌توانید متریال چوب را در سطح گسترده‌ای در خانه خود استفاده کنید، انتخاب کفپوش یا پارکت برای کف سازی منزل است. وقتی شما بر روی سطح چوبی گام بر می‌دارید حس آرامش و طبیعت را در خود احساس خواهید کرد و از طرفی کف چوبی گرما و صمیمیت را در فضای خانه ایجاد می‌کند.
5. استفاده از استند و قفسه چوبی
شلف های دیواری جلوه ای زیبا و خاص به فضای داخلی هر خانه ای اضافه می کنند و هم چنین عناصری بسیار کارآمد و کاربردی هستند ولی قبل از هرچیز باید به هماهنگی مدل و طرح ان با دکوراسیون داخلی منزلمان توجه داشته باشیم. برای کسانی که قصد دارند حداکثر استفاده از فضا را ببرند نیز استفاده از مدلهای باکس دیواری ، طاقچه ها و قفسه دیواری برای نگهداری وسایل یکی از بهترین گزینه ها است بخصوص برای خانه های کوچک و جمع وجور. شلف ها بیشتر به صورت باکسی و قالب دار طراحی می شوند چرا که علاوه بر زیبایی امنیت لوازم داخل ان بیشتر خواهد بود.
6. دکوراسیون چوبی دیوار
یکی از بهترین ایده های دکوراسیون داخلی منزل استفاده از چوب برای پیاده سازی طرح روی دیوار و زیباسازی آن است. این نوع دکوراسیون نیازی به تغییرات اساسی در منزل شما ندارد و فقط با قرار دادن آماده و تزیین و طرح دادن آن روی دیوار انجام می شود این پنل های چوبی به صورت ام دی اف و چوب طبیعی در طرح ها و رنگ های مختلف برای دکوراسیون دیوار استفاده می شود.از این طرح ها بیشتر در اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده می شود و قابلیت استفاده در سایر مکان های منزل را نیز دارد. دکوراسیون چوبی روی دیوار جذابیت های زیادی به منزل شما می دهد که شامل موارد زیر می باشد:
•    هماهنگ بودن دکور چوبی دیوار با طراحی و دکوراسیون تمام بخش های منزل
•    قابلیت استفاده در بسیاری از فضاهای داخلی منزل
•    زیبایی چشم نواز رنگ طبیعی چوب روی دیوار که هیچوقت چشم را خسته نمی کند و تکراری نمی شود.

7. دکوراسیون چوبی اتاق خواب
استفاده از طرح ها و دکور های چوبی در اتاق خواب یک ایده فوق العاده برای تزیین و فضاسازی بی نظیر اتاق خواب است. پتانسیل زیادی برای پیاده سازی انواع طرح های خلاقانه دکوراسیون چوبی در اتاق خواب وجود دارد. میتوان با چند طرح چوبی ساده اتاق خواب را به شکل منحصر به فرد و خیره کننده ایی به یک اتاق متفاوت و زیبا تبدیل کرد. برخی از طرح های متداول اتاق خواب مانند دکوراسیون جوبی در تمام بخش های اتاق خواب که شامل کف اتاق، سقف و بخش هایی از دیوار می شود. می توان فقط بخش هایی از تخب خواب مانند زیر و یا بالای تخت را از دکور چوبی استفاده کرد و یا یک باکس چوبی برای تخت خواب به همراه قفسه کتاب طراحی کرد.

8. تزئینات چوبی منزل
علاوه بر پنل ها و وسایل چوبی حرفه ای برای دکوراسیون، می توان از وسایل تزئینی چوبی در منزل استفاده کرد. برخی از این تزئینات وسایل تزئینی آماده مانند قاب عکس ها و ساعت های چوبی و ... هستند و نیازی به نصب به صورت حرفه ایی ندارند خود شما میتوانید با سلیقه خودتان و با توجه به طرح دکوراسیون چوبی منزلتان از تزئینات چوبی استفاده کنید. همچنین می توانید با تزئین کردن وسایل چوبی منزل مانند تخت خواب، قسمت هایی از مبلمان و یا پلکان چوبی منزل، طرح و جلوه ای زیبا به دکوراسیون منزلتان بدهید.

9. درب چوبی
درب چوبی را می توان از پرکاربردترین مصارف چوب در دکوراسیون دانست. اما هماهنگی و تناسب درب با طراحی داخلی منزل شما اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین باید به خوبی درب های کلاسیک و درب های مدرن را بشناسید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید. درب های چوبی کلاسیک مانند سایر وسایل و مبلمان در این سبک، دارای تزیینات زیاد هستند و پیشنهاد طراحان برای داشتن چنین درب هایی، هماهنگی آن با سایر اجزای دکوراسیون است.

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب


10.سقف چوبی
سقف چوبی می تواند حس صمیمیت و گرمای خاصی به فضای شما، به خصوص فضای نشیمن و یا سالن غذاخوری ببخشید. ترکیب فرم های چوبی روی دیوار سقف هارمونی زیبایی را به وجود می آورند و طراحی شما را بسیار خاص جلوه می دهند. علاوه بر این در تفکیک فضاها بدون نیاز به دیوار و پارتیشن بسیار خوب عمل می کنند. سقف چوبی با یک نورپردازی صحیح و آویزهای مناسب کامل تر خواهد شد.
مزایای استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی
همانطور که می‌دانید چوب یکی از متریال‌های پرکاربرد در دکوراسیون داخلی است. از متریال چوب برای ساخت مبلمان، میز، کتابخانه و … استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از چوب انعطاف پذیری و مقاومت بسیار بالای آن است از این رو در صنعت معماری کاربرد زیادی دارد. از طرفی معماران داخلی بر این باورند که استفاده از چوب در فضای خانه روح طبیعت را در فضای بسته خانه زنده نگاه می‌دارند و خستگی و تنش را از افراد خانه دور نگاه می‌دارد. برای ایجاد دکوراسیون چوبی برای منزل می‌توان از ایده‌های مختلف استفاده کرد و یک دکوراسیون بسیار عالی برای خانه خلق کرد.

طراحی دکور آرایشگاه,طراحی سالن زیبایی,طراحی دکوراسیون سالن زیبایی,دکور آرایشگاه
 • 1398/10/2
 • 6115 نفر

اهمیت طراحی دکور آرایشگاه و سالن زیبایی

امروزه سالن‌های زیبایی واقع در کشور ایران ارائه دهنده یکی از ده‌ها خدمات مد و زیبایی محسوب می‌گردند. با وجود آنکه امروز سالن‌ها و آرایشگاه‌های کثیری با تفاوت‌های عمده در ایران واقع شده‌اند، ولی تنها موضوع مشترک آن‌ها طراحی و دکور آرایشگاه‌ها میباشد.
اطلاعات بیشتر
ترفند های طراحی دکوراسیون اتاق خواب,تزیین اتاق های کوچک,ابعاد مبلمان اتاق خواب
 • 1398/10/30
 • 6718 نفر

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

راز داشتن یک خواب خوب هم در ساعات منظم خواب و هم در دکوراسیون اتاق خوابتان نهفته است. به عبارت دیگر، یک دکوراسیون خوب اتاق خواب در عین حال که یک عامل زیبایی خانه است، برای بهره بردن از یک خواب خوب هم لازم است.
اطلاعات بیشتر
طراحی دکوراسیون داخلی با چوب,مزایای استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی,کابینت چوبی کلاسیک,دکوراسیون چوبی اتاق خواب
 • 1398/10/30
 • 7432 نفر

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

طراحی داخلی با چوب یکی از ایده های بی نظیر در کوراسیون منزل می باشد. در واقع این سبک، زیبایی متفاوت از سنگ و چوب را در محیط منزل عرضه می کند. چوب از عناصر طبیعی است و بافت سبکی دارد. خنثی بودن رنگ چوب باعث شده که به راحتی با سایر دکوراسیون هماهنگ شود.
اطلاعات بیشتر
طراحی دکوراسیون اداری,دکوراسیون اداری,نورپردازی در دکوراسیون اداری
 • 1398/11/8
 • 4640 نفر

طراحی دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری و بهینه سازی دفتر کار باعث نظم و ساماندهی محیط می گردد و می توان از حداقل فضا بیشترین استفاده را برد.بازسازی و طراحی داخلی محیط اداری بعد از تعیین فعالیت ها و نوع فعالیت با ترسیم پلان آغاز میگردد که متناسب با زمینه کاری شرکت می توان به دو دسته پلان باز (open office) یا پلان بسته (سلولی ) تقسیم شود.
اطلاعات بیشتر