کابینت وایت واش چیست؟,کابینت وایت واش,کابینت کلاسیک سفید,رنگ وایت واش,روش اجرای وایت واش,رنگ وایت واش چیست؟

کابینت وایت واش چیست؟

  • 1399/12/22
  • 3772 نفر
در سال‌های اخیر جذاب‌ترین تکنیک‌های رنگ کردن چوب از قبیل رنگ وایت واش و پتینه به دلیل حفظ هویت طبیعی چوب و نمایش زیبایی های بافت چوبی مورد توجه بیشتر طراحان داخلی قرار گرفته‌ است. به دلیل اینکه بسیاری افراد مخصوصا مشتریان در مورد رنگ وایت واش اطلاع زیادی ندارند تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد کابینت وایت واش صحبت خواهیم کرد.

یکی از ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای رسیدن به زیبایی در طراحی دکوراسیون، ادغام مدرنیته با رگه‌هایی از طبیعت و حفظ هویت طبیعی کابینت چوبی است. یکی از مهم‌ترین عناصر زندگی انسان‌ها که از طریق آن زندگی ما با طبیعت گره خورده، چوب است. رنگ کردن و کاربردی کردن چوب در قالب‌های مختلفی مخصوصاً کابینت مسئله‌ی مهمی در حفظ زیبایی و ماندگاری آن است.
در سال‌های اخیر جذاب‌ترین تکنیک‌های رنگ کردن چوب از قبیل رنگ وایت واش و پتینه به دلیل حفظ هویت طبیعی چوب و نمایش زیبایی های بافت چوبی مورد توجه بیشتر طراحان داخلی قرار گرفته‌ است. به دلیل اینکه بسیاری افراد مخصوصا مشتریان در مورد رنگ وایت واش اطلاع زیادی ندارند تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد کابینت وایت واش صحبت خواهیم کرد.

رنگ وایت واش چیست؟

در تکنیک رنگ وایت واش با اجرای یک رنگ پایه‌ای با هدف زیبا‌تر نشان دادن حالت طبیعی چوب و خطوط و طیف رنگی منحصر به فرد آن به روشی جذاب و کلاسیک است. بطور کلی در صنایع چوب و ساخت کابینت آشپزخانه دو نوع رنگ کلی داریم یکی حالت پوششی که همانطور که از نام آن پیداست به طور کامل سطوح چوبی را پوشش می‌دهد و اثری از رگه‌های چوب باقی نمی‌ماند و دیگر رنگ‌های وایت واش که موج چوب کاملاً در پس زمینه‌ی رنگ پیداست.
کابینت با رنگ وایت واش در میان سازندگان کابینت به کابینت کلاسیک سفید شناخته می‌شود چراکه تقاضای زیادی برای این رنگ در بازار وجود دارد، اما رنگ وایت واش منحصر به رنگ سفید نیست و می‌تواند به صورت خود رنگ (رنگ چوب) هم اجرا گردد.

🔔 حتما بخوانید: کابینت پولیشی چیست؟

کابینت وایت واش

تکنیک وایت واشینگ معمولاً به دو روش انجام می‌شود:
1.    اجرا بر روی چوب خام: در این روش پررنگ‌تر کردن تضاد میان رنگ زمینه و رگه‌های چوب با پارچه یا اسفنج و قلم صورت می‌گیرد.
2.    اجرا بر روی رنگ زمینه: این روش مهارت بالایی می‌خواهد و لازم است با پارچه یا قلم خطوط و رگه‌ها را بر روی چوب ایجاد نمود.

وایت واش به سبک کلاسیک یا روستیک

روش اجرای وایت واش در سبک روستیک با سبک کلاسیک متفاوت می باشد. در سبک روستیک تا حد ممکن از طبیعت چوب کاسته نمی شود و چوب طبیعی خود را بیشتر از رنگ نشان می دهد. در حالی که در وایت واش به سبک کلاسیک چوب تا حد زیادی محو می شود و عملیات پتینه کاری بر روی وایت واش یا زیر وایت واش چندین بار اجرا می گردد.

کابینت وایت واش

رنگ وایت واش چوب

اجرای رنگ سفید بر روی چوب باعث می شود که شما بتوانید چوب را در سبک های کلاسیک و مدرن به راحتی ترکیب کنید. اما داشتن رنگ سفید و موج و رگه های طبیعی بر روی چوب یک هنر می باشد که می تواند با مهارت در اجرا تبدیل به یک اثر هنری شود.  هنر وایت واش می تواند باعث بی روح و انرژی شدن چوب گردد یا با مهارت استادان این تکنیک علاوه بر انرژی و سبک چوب طبیعی یک شخصیت تازه به سازه خود ببخشید.

کابینت هایگلاس,کابینت های گلاس ,کابینت آشپزخانه هایگلاس,کابینت هایگلاس آشپزخانه
  • 1398/8/29
  • 8859 نفر

کابینت هایگلاس آشپزخانه

در بین تمام کابینت های موجود، کابینت هایگلاس آشپزخانه علاوه بر لوکس و شیک بودن ، بدلیل خاصیت منعکس کننده وبراق بودن به نوعی منبع نور در آشپزخانه به شمار میرود. خاصیت بازتابی کابینت هایگلاس تاثیرزیادی بر زیبایی آشپزخانه ها‌ میگذارد.
اطلاعات بیشتر
کابینت روکش چوب,رنگ کاری روکش چوب,انواع روکش چوب کابینت,اجزای کابینت روکش چوب
  • 1398/9/27
  • 7408 نفر

کابینت روکش چوب چیست؟

کابینت یکی از فاکتورهای ضروری آشپزخانه میباشد که حضور آن باعث ایجاد نظم و ترتیب در فضای آشپزخانه میشود.کابینت روکش چوب یکی از بهترین کابینت های موجود در بازار است که به دلیل گران قیمت بودن کابینت های تمام چوب مورد استفاده قرار میگیرند و میتوانند جایگزین مناسبی برای کابینت های تمام چوب شوند.
اطلاعات بیشتر
کابینت ریلی,مزایای کابینت ریلی,خرید کابینت ریلی,انواع ریل های کابینت ریلی
  • 1398/10/2
  • 9766 نفر

کابینت ریلی چیست؟

کابینت ها از اجزای مهم محیط هایی نظیر آشپزخانه و یا حمام به شمار می روند. امروزه با توجه به اینکه فضای آشپزخانه ها به صورت اپن یا باز طراحی می شوند، کابینت ها می توانند در زیبایی این محیط نقش مهمی داشته باشند. کابینت های ریلی قفسه ها و کمدهایی هستند که برای نگهداری و جاسازی لوازم مورد نیاز بسیار کاربرد دارند.
اطلاعات بیشتر
کابینت رومی،,رنگ بندی کابینت رومی,نگهداری از کابینت رومی,عوامل موثر بر قیمت کابینت رومی
  • 1398/10/30
  • 10978 نفر

کابینت رومی چیست؟

کابینت های رومی دارای طراحی شیک و منحصر به فردی هستند و برای آشپزخانه با سبک دکوراسیون کلاسیک می توانند انتخاب ایده آل و مناسبی باشند. این مدل کابینت ها می توانند به فضای آشپزخانه شما روح و نشاط ببخشند و علاوه بر این فضای آشپزخانه با مدل کابینت رومی باشکوه و جذاب تر به نظر می رسد.
اطلاعات بیشتر